skočit na obsah | skočit k hlavní navigaci

Videokonferenční systémy

V poslední době se díky svému rozvoji dostala firma Polycom na první místo v celosvětovém měřítku produkce videokonferenčních systémů. Videokonferenční zařízení Polycom rozdělujeme podle komunikačního prostředí (ISDN a IP) i podle velikostí videokonferencí s ohledem na počet účastníků.

Je to přídavná kamera k PC, celá rodina kompaktních videokonferenčních zařízení pro menší místnosti s malým počtem konferujících lidí a skupinové systémy, které jsou určeny pro větší místnosti s větším počtem účastníků videokonference. Rozdíly mezi systémy kompaktními a skupinovými jsou v množství vstupů a výstupů potřebných pro napojení jednotlivých periferních zařízení. 

Videokonferenční zařízení je možné logicky rozdělit dle velikosti systému

Personální systémy - pro jednoho až 2 účastníky na jedné straně. Jsou to většinou videotelefony nebo karty do PC (desktopové videokonferenční systémy). Jsou vybaveny jednoduchou kamerou se zobrazením na monitoru PC. Připojení max. 1 přídavného vst. zařízení

Kompaktní systémy - jsou určeny pro asi 5 účastníků na jedné straně. Systém tvoří základní jednotka s integrovanou kamerou a mikrofonem, zobrazení na běžném TV monitoru (s AV výstupem). Možnost připojení další kamery a videorekordéru, seriový datový vstup pro PC nebo el. tabuli. Přenosné zařízení.

Skupinové systémy - pro videokonference s větším počtem účastníků -10 a více na jedné straně. Systém tvoří základní jednotka pro zpracování obrazu, zvuku, dat a pro řízení systému. Možnost připojení několika kamer (kvalita S-video). Mikrofon (i více) je stolní, zobrazení na TV nebo VGA monitoru, možnost připojení projektoru, plazm. displeje, ozvuč. aparatury.

Doplňky

  • Videokonferenční servery pro vytvoření videokonferenčních spojení mezi více než dvěma stranami.
  • Videokonferenční brány pro převod signálu mezi ISDN, LAN/WAN, ATM
  • Live Manager pro řízení videokonferenčního provozu v LAN/WAN

Přídavné periferie

  • video - přídavné kamery, dokument. kamery, videorekordéry, monitory, projektory
  • audio - ext. zvukové aparatury
  • data - sdílení souborů a aplikací, elektronické tabule


V přiložených souborech jsou popisy jednotlivých video a audio zařízení - výrobce Polycom.
Audiokonferenční přístroje POLYCOM
Videokonferenční zařízení POLYCOM